Instalacje inteligentne

Niektórym inteligentny budynek kojarzy się przede wszystkim z prestiżem oraz wysokim komfortem użytkowania. Jednak coraz więcej osób jest świadomych innych korzyści jakie niesie ze sobą użytkowanie nowoczesnych rozwiązań. Celem inteligentnej instalacji jest integracja wszystkich występujących w budynku instalacji w jedną funkcjonalną, współpracującą ze sobą całość. Rozwiązanie takie znacząco podnosi komfort, bezpieczeństwo i wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Integracja instalacji obniża koszty zarówno na poziomie wykonawstwa, jak również podczas użytkowania i serwisowania obiektu. Pozwala także na dokonywanie zmian bez ingerencji w okablowanie i bez kucia ścian.

KNX/EIB to istniejący od 1990r, opracowany wspólnie przez czołowych producentów europejskich całkowicie nowy system elektroinstalacyjny. Systemem nerwowym budynku jest instalacja KNX, która łączy w sobie wszystkie funkcje zarządzania budynkiem. Służy do załączania, sterowania, sygnalizowania, regulacji i nadzoru urządzeń elektrycznych instalowanych w budownictwie. Zastępuje on klasyczną instalację elektryczną, nie mogącą sprostać stale rosnącym wymaganiom użytkowników.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, wykonawstwie i serwisowaniu tych systemów pozwoliło nam na przygotowanie niezwykle korzystnej oferty. KNX to otwarty system, a dzięki temu mamy możliwość wybrania oferty ponad 300 producentów oraz 2000 urządzeń, mając pewność poprawnego działania.

Możliwości systemu zależą tylko i wyłącznie od Państwa pomysłu oraz mają zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i biurowych. Rozwiązania te stosuje się w celu sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, rekuperacją, klimatyzacją, nagłośnieniem, systemem alarmowym, monitoringiem oraz sprzętem AV i AGD.

Po prostu inteligentnie. ABB-free@home przekształca dom lub mieszkanie w inteligentne domostwo. Steruje żaluzjami, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wideodomofonami lub scenami. Proste (zdalne) sterowanie przełącznikiem na ścianie, laptopem lub smartfonem praktycznie, komfortowo, efektywni,e energetycznie. Szczególnie atrakcyjne: niewielkie koszty dodatkowe w stosunku do konwencjonalnych instalacji elektrycznych. Regulowanie wszystkim. ABB-free@home nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów budowlanych. Ściany są przygotowane na instalację elektryczną – przewód magistrali można położyć dodatkowo. Instalacja systemu nie wymaga więc żadnych systemów prowadzenia przewodów ani własnych korytek kablowych.

3alarmowe

LCN wykorzystuje standardową instalację elektryczną i znajduje się w zasięgu możliwości inwestora, nie dopuszczając do kompromisów w zakresie wydajności, możliwości rozbudowy i zastosowania. Składa się z wielu modułów, które są ulokowane w standardowych miejscach, takich jak rozdzielnia oraz w ścianach pod włącznikami. Moduły do komunikacji wykorzystują zwykłą instalację elektryczną oraz jeden dodatkowy przewód transmisyjny. Dzięki niemu możliwa jest komunikacja pomiędzy poszczególnymi modułami. Moduły LCN obsługują standardowe włączniki ogólnie dostępne na rynku. Pozwalają one również na dowolne ich zaprogramowanie. Możliwe jest przypisanie pojedynczego zadania jak również całej grupy wcześniej ustalonych czynności. Rozpoznawany jest również czas naciśnięcia klawisza, co jeszcze bardzie zwiększa możliwości konfiguracyjne.

1lcn

Oparte na miniserwerze rozwiązanie automatyzacji domu Loxone pozwala na kontrolę wszystkimi urządzeniami w twoim mieszkaniu. Od prostego sterowania żaluzjami, poprzez system alarmowy, aż po inteligentną kontrolę ogrzewania – puść wodze wyobraźni!

1loxone

Umożliwia bezinwazyjną instalację. Wykonujemy standardową instalacje elektryczną a zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznikami. Jako jedyny na rynku, w instalacjach bez przewodu neutralnego (starego typu) potrafi sterować oświetleniem typu LED, czy świetlówkami.

Nie „łączy” się trwale z infrastrukturą. Robisz remont mieszkania, burzysz ściany i zmieniasz koncepcje, nie przejmuj się, wyjmij moduł ze ściany i zainstaluj w nowym położeniu. Dzięki sieci mesh, nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie dalej współpracował z pozostałymi elementami systemu.

1fibaro

System F&Home oferuje szeroki zakres funkcji w niezwykle korzystnej cenie.
Umożliwia:
– zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją
– sterowanie oświetleniem (ściemniacze i sceny świetlne, oświetlenie LED i RGB)
– sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi
– załączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników (w tym gniazd), oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD, itp.
– bezprzewodowe sterowanie poprzez WIFI i Internet oraz zdalne sterowanie i nadzór GSM

1fhome

Skontaktuj się z namitablica